Victoria Mniów - strona oficjalna

Strona klubowa
  •        

Ostatnie spotkanie

Victoria MniówPłomień Wólka Kłucka
Victoria Mniów 4:0 Płomień Wólka Kłucka
2018-11-03, 17:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Victoria Mniów 4:0 Płomień Wólka Kłucka
KS Kamienna Wola 1:4 Radiator$ Stąporków
KS Smyków 3:1 GLKS Fałków
Orlicz II Suchedniów 3:3 Skała Tumlin
Czarnovia Kielce 6:2 ULKS Łączna
Futsal Nowiny pauza

Logowanie

Losowa galeria

Stadion - Kompleks Sportowy w Mniowie
Ładowanie...

Historia

 Krótka historia

18 maja 2003 oficjalnie powstaje LZS Victoria Mniów, z inicjatywa założenia klubu wyszedł Marcin Banasik, który nawiązał kontakt z ówczesnym dyrektorem gimnazjum w Mniowie. Kolega Marcin swoim pomysłem zaraził Dariusza Bugajskiego i Łukasza Królika i tak to się zaczęło. Do pierwszych władz zostały wybrane następujące osoby:

Zarząd:

-Prezes - Łukasz Królik

-Z-ca Prezesa - Dariusz Bugajski

-Sekretarz - Paweł Banasik

-Skarbnik - Tomasz Sikora

 Komisja Rewizyjna:

"Przewodniczący - Marcin Banasik

"Z-ca Przew. - Łukasz Strycharczyk

"Członek - Grzegorz Kondracki

"Członek - Sebastian Wójcik

 

Na początku borykano się z podstawowym problemem jakim był brak boiska. Mecze rozgrywano na obiektach w Lisich Jamach oraz Zaborowicach. Pierwsze dwa lata istnienia były ciężką próbą, jednak dzięki determinacji  udało się ten czas przetrwać i powoli iść do przodu. W tym okresie Victoria uczestniczy jedynie w rozgrywkach na szczeblu gminnym oraz letnich rozgrywkach o „Puchar Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych”. Na początku 2005 roku dzięki szerokiej akcji poszukiwawczej terenu pod boisko udało się dojść do porozumienia z panem Banakiem z Mniowa, który wydzierżawił dla Gminy Mniów swoją łąkę przy ul. Gajowej. Był to moment przełomowy w historii klubu, to właśnie wtedy sprawy rozwoju Victorii nabrały tempa. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych, grunt pana Banaka udało się zaadaptować na boisko, działacze natomiast w trybie ekspresowym zmienili formę organizacyjną Victorii Mniów. I tak powstał Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Victoria Mniów.

 

  Zmiany organizacyjne były konieczne ze względu na wymogi formalne stawiane przez Świętokrzyski  Związek Piłki Nożnej w Kielcach. Dzięki tym zmianom można było jako klub wstąpić w szeregi ŚZPN Kielce  i uczestniczyć w rozgrywkach ligowych.  I tak na sezon rozgrywkowy 2005/2006 do rozgrywek „A”klasowych zgłoszona zostaje drużyna Juniorów Starszych a pierwszym oficjalnym trenerem zostaje pan Konrad Mirosławski.  Młodzi zawodnicy Victorii w swoim historycznym debiucie zajęli na koniec rozgrywek pierwsze miejsce i awansowali do klasy okręgowej. W kolejnym sezonie 2006/2007 w wyższej lidze plasują się na wysokim trzecim miejscu. Wówczas działacze klubu decydują się, na bazie juniorów, zgłosić do rozgrywek zespół seniorski. I tak od sezonu 2007/2008 Victoria Mniów rozpoczyna na dobre swoja przygodę z piłką nożną tak dorosłą jak i ta młodzieżową. Największym sukcesem dla klubu był awans drużyny Seniorów do klasy „A” po sezonie 2010/2011. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne to od momentu adaptacji na boisko obiektu przy ul. Gajowej, działacze wspólnie z władzami Gminy rozpoczęły akcję poszukiwania terenów pod wykup gruntów na budowę kompleksu sportowego. Grunty udało się znaleźć i wykupić w latach 2009/2010, zaś pod koniec 2010 roku rozpoczęła się budowa kompleksu sportowego. Kompleks ten ma zostać ukończony w roku 2013, a całość inwestycji (współfinansowanej przez Unię Europejską ) to koszt ponad 4 mln złotych. 

W roku 2009 dochodzi również do kolejnej zmiany formy prawnej Victorii Mniów. Od tego roku Klub funkcjonuje jako Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Sportu Victoria Mniów.  Dzięki tej zmianie klub został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego oraz ma pełną osobowość prawną.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Najnowsza galeria

Victoria - Nida Oksa
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 179, wczoraj: 222
ogółem: 911 024

statystyki szczegółowe