Trening z Panią Agnieszką

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: baksu80, 2012-12-07 12:43

Runda zakończona, emocje opadły więc nadszedł czas na kilka słów podsumowania występu drużyny jesienią 2012 roku. W rozwinięciu zamieszczamy kilka zdań na temat postawy zespołu, oczekiwań, rozczarowań oraz pozytywów jakie miały miejsce w tym okresie.

Całościowo rundę należy określić jako dość przeciętną w wykonaniu naszej drużyny. Pięć zwycięstw i siedem porażek to wynik nieco poniżej oczekiwań, zwłaszcza patrząc przez pryzmat spotkań z Astrą Suchedniów i GKS Górno. Z drugiej strony celem nadrzędnym bylo zapewnienie sobie pozycji dającej bezpieczną przewagę nad strefą spadkową i to z kolei zostało zrealizowane. Apetyty po udanej rundzie wiosennej poprzedniego sezonu byly mocno rozbudzone i zapewne większość zawodników jak i kibiców liczyła na lepszy wynik niż 15 pkt. W opinii wszystkich wynik o 6 pkt lepszy był spokojnie w zasięgu i dałby pełną satysfakcję.

Teraz kilka słów o szczegółach takiej sytuacji. Pierwszym czynnikiem, który mógł mieć niekorzystny wpływ na postawę drużyny był brak własnego boiska. Gra na wyjazdach nawet w roli gospodarza nie ułatwiała naszemu zespołowi zadania. Ponadto sytuacja taka uniemożliwiała drużynie treningi na naturalnym, pełnej wielkości boisku. Zawodnicy musieli  zadowolić się zajęciami na boisku przyszkolnym i z pewnością nie dawało ono możliwości pełnego przygotowania się do poszczególnych meczów. Dodatkowo przed sezonem z zespołu do Płomienia Wólka Kłucka odeszło kilku zawodników z czego najbardziej szkoda Michała Pawlikowskiego, Pawła Kaczmarczyka i Damiana Ślęzaka. W ich miejsce do drużyny wrócił Artur Czechowski. Ponadto duży wpływ na postawę defensywy miała kontuzja Mateusza Bujaka i ani Marcin Zapała, który również doznał urazu, ani broniący z konieczności trener Dejworek nie byli w stanie zastąpić dobrze dysponowanego jesienią "Spontana". Ogólnie postawa całego bloku defensywnego była nieco poniżej oczekiwań i wskazuje na to duża ilość straconych bramek. Na szczęście miniona runda daje nie tylko powody do narzekań. Były również pozytywy a wśród nich największy - regularne wprowadzanie do zespołu utalentowanych juniorów, którzy może nie zawsze stanęli na wysokości zadania, ale zdobyli spory bagaż doświadczeń, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Proces ten będzie kontynuowany aby Victoria zawsze była w stanie posiadać solidny, zbudowany z własnych wychowanków zespół. Kolejnym powodem do zadowolenia jest fakt, że Mateusz Milcarz z 10 bramkami jest liderem klasyfikacji strzelców grupy I klasy A.

Reasumując, 11 pozycja w tabeli to najniższa, jaką zespół mógł zająć i teraz powinno być tylko lepiej. Łatwo więc postawić przed zespołem cel, jaki powinien zrealizować wiosną, ale o tym w kolejnym artykule, który powinien ukazać się niebawem a będzie on dotyczył planów związanych z przygotowaniami drużyny do rundy rewanżowej.