Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2014/15

• autor: VictoriaMniów, 2014-11-25 10:58

Rundę jesienną sezonu 2014/15 możemy zaliczyć do bardzo udanych w wykonaniu zawodników Victorii. Świadczy o tym wysokie 3 miejsce w tabeli oraz strata zaledwie 2 punktów do lidera rozgrywek.

Podsumowanie po kliknięciu "więcej".

Nowy sezon 2014/15 zaczęliśmy dwoma meczami wyjazdowymi: w Piaskach i Masłowie. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony wygrywając kolejno 5:1 w Piaskach, gdzie zagraliśmy bardzo dobrze i 4:2 w Masłowie po bardzo trudnym meczu na częściowo zalanym boisku i przy porywistym wietrze. Kolejne dwa mecze to derbowe porażki na własnym boisku z Lechią Strawczyn 0:2 i Grodem Ćmińsk na wyjeździe również 0:2. Po tych nieudanych spotkaniach zaczęła się świetna passa naszych zawodników - 7 spotkań bez porażki i zdobytych 19 punktów (kolejno 4:1 z Hetmanem II, 3:2 z Victorią G. Sz., 1:0 z Piastem, 1:1 z Nidą, 5:0 z Partyzantem, 3:2 z Samsonem, 7:0 z Sokołem). Szczególnie szkoda było meczu w Sobkowie, gdzie przez całe spotkanie dominowaliśmy zespół gospodarzy, a mimo tego, przegrywaliśmy już w 1 połowie 0:1, a wyrównać udało nam się dopiero na koniec spotkania, gdzie pewnie rzut karny wykorzystał Mateusz Milcarz. W przedostatniej kolejce wybraliśmy się do Skroniowa, gdzie główną rolę w meczu odegrali sędziowie. Mecz był chaotyczny, siłowy, boisko gospodarzom jak i nam nie pozwalało na swobodne operowanie piłką. Pod koniec pierwszej połowy sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym u naszego zawodnika, gdzie zagrania oczywiście nie było, naszą wersję potwierdził sędzia liniowy, lecz sędzia główny nie miał zamiaru konsultować swojej decyzji ze swoim asystentem, co było absurdalne, gdyż sędzia główny był tak ustawiony, że nie miał podstaw do wydania jakiejkolwiek decyzji. W drugiej połowie czerwoną kartką został ukarany Karol Rusiński również po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego i niestety przegraliśmy 1:3. Na ostatni mecz wybraliśmy się do Żelisławic z niepokonaną na własnym boisku Zielenią. Pojechaliśmy tam po 3 punkty i to nam się udało. Graliśmy konsekwentnie i prowadziliśmy już 3:0, lecz w ostatniej minucie gospodarze strzelili honorową bramkę.

Ukoronowaniem dobrej rundy było wyzwanie jakim był mecz Polska - Irlandia do lat 15 na stadionie w Mniowie. Działacze, trenerzy, zawodnicy, kibice oraz rodzicie i rodziny zawodników były zaangażowane w jak najlepsze przygotowanie imprezy i to nam się udało bezapelacyjnie.

Obecnie zawodnicy odpoczywają ale na pewno będą brali udział w turniejach halowych organizowanych w naszym województwie. Zimowy okres przygotowawczy rozpocznie się w drugiej połowie stycznia, gdzie zapewne pierwszy trening będzie poprzedzony halowym turniejem "O puchar stowarzyszenia Victoria Mniów", którego będzie to już 5 edycja! Przygotowania potrwają do końca marca i wtedy to rozpocznie się runda rewanżowa. Będziemy mięli do rozegrania aż 8 spotkań na własnym boisku i tylko 5 wyjazdowych, dzięki czemu jesteśmy w bardzo dobrej pozycji w walce o awans do Klasy Okręgowej.

Statystyki:

- Najwięcej zdobytych goli: Mateusz Milcarz - 11, Bartosz Szkil - 7, Michał Lisowski 4

- Najwięcej asyst: Paweł Rzeszowski - 5, Karol Rusiński 5, Mateusz Milcarz - 4

- Punktacja kanadyjska (gole + asysty): Mateusz Milcarz - 15, Bartosz Szkil - 9, Karol Rusiński - 8

- Nasza drużyna straciła najmniej goli na własnym boisku - 3, a ogólnie straciliśmy 17 bramek, co daje nam bardzo dobry drugi wynik spośród wszystkich drużyn.