Tapety

Podsumowanie sezonu 2014/15 w wykonaniu seniorów Victorii

• autor: VictoriaMniów, 2015-06-17 12:31

Poniżej przedstawiamy Państwu podsumowanie sezonu 2014/15 w wykonaniu seniorów Victorii Mniów.

Podsumowanie po kliknięciu "więcej".

Mimo, że sezon 2014/15 był najlepszym sezonem w historii klubu, to i tak pozostaje ogromny niedosyt. 3 miejsce w końcowej tabeli Klasy A, to nie do końca było tym, co chcieliśmy jako drużyna osiągnąć. Zabrakło zaledwie 1 punktu, by móc cieszyć się końcowego sukcesu, jakim było by wywalczenie historycznego awansu do Klasy Okręgowej.

Trzeba jednak myśleć na przód i wyciągnąć wnioski z poprzedniego już sezonu. Na pewno wiele meczów powinno zakończyć się pozytywnymi wynikami dla naszej drużyny. Często brakowało skuteczności, a jak wiadomo bez tego meczu się nie wygra. W niektórych sytuacjach brakowało również doświadczenia, zimnej krwi czy po prostu przygotowania u zawodników. W zimie frekwencja na treningach nie zawsze wyglądała tak, jakby chciał trener, a wiadomo, że później w meczach brak tych treningów "wychodzi".

Na pewno może cieszyć fakt, że połowę drużyny stanowi młodzież, która nie ukończyła jeszcze wieku młodzieżowca (roczniki 98, 97, 95). Doświadczenia z tego sezonu powinny zaowocować dla nich w sezonie przyszłym. Doświadczony zawodnik taki jak Michał Milcarz, świetnie "trzymał" linię defensywy w rundzie wiosennej (razem z 18-letnim Adamem Kamontem, który dołożył do swojego dorobku 5 bramek). W całym sezonie drużyna straciła tylko 26 bramek (mniej tylko Gród Ćmińsk - 20), z czego na własnym boisku tylko 7 - najmniej ze wszystkich drużyn. Kolejnym ważnym doświadczonym graczem był Mateusz Milcarz, który w rozegranych 24 meczach zdobył 18 bramek i do tego dołożył 9 asyst (czyli miał wpływ prawie na połowę zdobytych przez Victorię goli). Bartosz Szkil mimo, że w całym sezonie zdobył 13 bramek, to w rundzie wiosennej "spuścił z tonu" i zdobył tylko 6 bramek, z tego trzy z Hetmanem II Włoszczowa.

Ważne jest to, że cała drużyna z roku na rok zalicza progres. Był to nasz czwarty sezon w Klasie A i z każdym rokiem jest co raz to wyższe miejsce - kolejno od sezonu 2011/12: miejsca 9, 6, 4 i obecnie 3.

Na pewno w przyszłym sezonie będziemy walczyć o promocję do Klasy Okręgowej, choć pewne jest to, że również nie będzie łatwo. Spadkowiczami już są Astra Piekoszów i Politechnika Świętokrzyska Kielce, do tego możliwe, że dołączy jakaś inna drużyna ze względu na wycofywanie się drużyn z III ligi. O awans zapewne powalczy silny Sokół Rykoszyn, Lechia Strawczyn, Samson Samsonów czy inna drużyna, która zostanie wzmocniona lub zaliczy wzrost formy. Do tego niewiadomą będą beniaminkowie, czyli GLKS Fałków, Dąb Nagłowice lub wygrany barażów Tęcza Gowarczów - Bucovia Bukowa.

Pełne statystyki drużyny: http://victoriamniow.futbolowo.pl/menu,3,8,statystyki-druzyny.html

Statystyki ligowe: http://victoriamniow.futbolowo.pl/menu,3,12,statystyki-ligowe.html