Tapety

Przekaż 1% podatku dla Victorii!

• autor: cimbo91, 2017-02-15 16:00

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Kultury i Sportu Victoria Mniów zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie na rzecz Klubu – 1 % swojego podatku dochodowego za rok 2016. Dochód z tego tytułu zostanie przekazany na realizację celów statutowych Klubu.

PODSTAWOWE ZASADY PRZEKAZYWANIA 1% DOCHODU w 2017 roku.

Jak przekazać 1% podatku?

Wystarczy tylko wypełnić odpowiednia rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)

Wypełniony formularz PIT należy złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym. W tym roku podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, korzystający z liniowej stawki podatku.

- 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, ze samodzielnie wypełnia PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Zarząd SRKiS Victoria Mniów