Ładowanie...

Aktualności

Pewne zwycięstwo i fotel lidera!

• autor: zkl, 2010-09-19 16:33

Kolejne zwycięstwo biało-zielonych! Mecz w Łącznej pokazał, że potencjał Victorii jest ogromny.  Czas i cierpliwość prezesa naszego zespołu Łukasza Królika, a także zaufanie jakim obdarzył szkoleniowca Michała Kraszewskiego, zostaje w obecnym sezonie nagradzane. Jeśli atmosfera, oraz zaangażowanie wszystkich (prezesa,zarządu,trenera,zawodników,kibiców,itd.) zostaną podtrzymane, to zespół z Mniowa będzie najpoważniejszym kandydatem do uzyskania promocji w tym sezonie...

ULKS Łączna 1:3 (0:1) VICTORIA Mniów

Victoria do spotkania wyszła bardzo pewnie.  Już w pierwszych dziesięciu minutach mogło być 1:0 dla biało-zielonych. Strzał Mateusza Majchrzaka obrońca gospodarzy wybił z linii, w ostatniej chwili ratując zespół przed utratą bramki. To co się nie udało za pierwszym razem, powiodło się pięć minut później. Atak naszej Victorii rozpoczął  Mateusz Milcarz , do końca walcząc o utrzymanie piłki w boisku. Wycofał piłkę do nadbiegającego Marcina Werensa. Ten z kolei podaniem uruchomił Mateusza Majchrzaka, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Po tej bramce nastąpiło wyraźne rozluźnienie w naszych szeregach i zespół Michała Kraszewskiego mimo licznych sytuacji podbramkowych na przerwę schodził z jednym golem na koncie.

Druga połowa to zryw gospodarzy, czego efektem był gol w 52.min. dający remis ULKS. Jak padła bramka? Chyba i dziś nikt z Victorii nie będzie w stanie tego dokładnie opisać.

Punktem zwrotnym w spotkaniu była zmiana w 55 min. Na boisko wszedł grający trener Michał Kraszewski, który znacznie rozruszał zawodników z Mniowa. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Akcja biało-zielonych, Mateusz Milcarz przejmuje piłkę, zagrywa w tempo do wychodzącego na pozycję „treneira”, a ten ładnym strzałem za tzw. "kołnierz" pokonuje bramkarza gospodarzy. 2:1 dla naszego zespołu po sześćdziesięciu minutach gry i Victoria ponownie kontroluje sytuacje.

Biało-zieloni wyraźnie poszli za ciosem, chcąc dobić gospodarzy. Na piętnaście minut przed końcem Victoria strzeliła kolejną bramkę. Krótko wykonany rzut rożny przez Mateusza Kaniowskiego. Podanie do Mateusza Milcarza, który z narożnika pola karnego mocno strzelił w długi róg bramki pokonując bezradnego bramkarza gospodarzy.

Była to ostatnia bramka, choć wynik mógł być znacznie okazalszy. Najważniejsze jednak, że drużyna po tym wyjazdowym spotkaniu może dopisać sobie trzy punkty i zasiąść kolejny już raz na fotelu lidera, przynajmniej do przyszłej kolejki.

Cztery zwycięstwa, jedna porażka i fotel lidera na półmetku rundy – taki dorobek naszej Victorii imponuje. Tym bardziej, iż przed sezonem nasz zespół nie był zaliczany do grona faworytów i nie był postrzegany jako "czarny koń" naszej "SERIE B".

Kolejne spotkanie już w niedzielę z Wichrem II Miedziana Góra. Emocji możemy być pewni.