Victoria Mniów - Polonia Białogon K-ce 15.05.2011

Czołówka zgodnie na remis - echa 6.kolejki

• autor: zkl, 2010-09-27 14:05

Trzy z pięciu rozegranych spotkań zakończyło się remisem, jeden walkower i wysokie zwycięstwo Lubrzanki. Takim bilansem zakończyła się 6.kolejka spotkań. Liderem pozostaje Victoria

Meczem kolejki zostało ogłoszone sobotnie spotkanie pomiędzy Granatem II a Orliczem II Suchedniów.  Derby zakończyły się remisem, a drużyna z Suchedniowa jako jedyna w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Po tym meczu wiadomo było iż bez względu na wyniki niedzielnych spotkań liderem pozostanie nasza Victoria.

Do czołówki dołączyła Lubrzanka nie dając żadnych szans ULKS Łącznej, gromiąc ją aż 6:1. Z równym bilansem punktowym co zespół z drugiego i trzeciego miejsca i stratą dwóch punktów do lidera, ekipa z Kajetanowa zajmuje czwartą pozycję.

Niedzielne konfrontacje, to przede wszystkim walkower drużyny Olimpu. Zawodnicy tej drużyny pojechali do Kielc bez dowodów tożsamości, a precyzyjniej –tylko siedmiu z nich miało. Decyzją zespołu było oddanie meczu walkowerem, aby nie narazić się na dwucyfrowy wynik. W takich okolicznościach Czarnovia zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo.

Bez bramek w kolejnym derbowym pojedynku powiatu koneckiego, gdzie Heko na własnym boisku podejmowali Tęczę Gowarczów. Ekipa z Czermna powoli acz z uporem wydostała się z dolnej części tabeli plasując się w połówce naszej ligi. Dla Gowarczowian był to już trzeci z rzędu mecz zakończony remisem.

Ostatnim meczem kończącym 6.kolejkę spotkań był mecz lidera, czyli naszej Victorii z zajmującym szóstą lokatę zespołem Wichru II Miedziana Góra. Jeszcze przed meczem wiadome było iż lider zostaje w Mniowe, lecz aby odskoczyć na cztery pkt. I ze spokojem przystąpić do kolejnej kolejki spotkań zespół Michała Kraszewskiego musiał wygrać.

Niestety, mimo dosyć sporej publiczności, oraz kilku okazji bramkowych naszego zespołu z początku spotkania to Wicher zdobył bramkę dającą prowadzenie. Bramka padła po niegroźnym rzucie wolnym i fatalnej w skutkach interwencji naszego bramkarza. Druga połowa to chaotyczne ataki i gol najskuteczniejszego napastnika naszej Victorii, Mateusza Majchrzaka. Mecz zakończył się remisem. A biało-zieloni mają dwa punkty przewagi przed następną kolejką.

Co oznacza iż walka o fotel lidera na koniec rundy będzie trwała do samego końca.